Drogi Użytkowniku,

Chcemy poinformować ciebie że serwis www.wsparcierolnika.pl korzysta z plików cookis w celu analizowania ruchu odwiedzających nasza strone. Potrzebujemy Twojej świadomej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Wymaga tego od nas Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) wchodzące w życie już 25 maja 2018 roku. Dzięki wprowadzonym zmianom będziemy jeszcze lepiej chronili Twoje dane osobowe! Poniżej wszystkie niezbędne informacje.

Administratorem danych jest Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kolejowej 45/135, 01-210 (KRS: 0000500475)
PODMIOTY, KTÓRYM POWIERZONO PRZETWARZANIE
Zaufani partnerzy – tutaj lista

Wyrażam zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies. Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych i innych parametrów zapisywanych w plikach cookies, pozostawianych w trakcie przeglądania stron i serwisów internetowych, w celach analitycznych oraz w celach marketingowych (łącznie z profilowaniem) przez Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia i jej zaufanych partnerów.
Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 RODO, a jego cele to:
1. Tworzenie statystyk i dopasowanie treści stron do preferencji Użytkownika

PODSTAWY PRAWNE:

Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne a podstawą ich przetwarzania jest moja zgoda. Odbiorcami danych są Google Analytics, Google Ads, Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Freshmail agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Moje dane osobowe będą przechowywane przez okres 38 miesiecy przez Google Analytics

Jestem świadomy swoich praw:

Przeglądarka internetowa bardzo często domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione np. w taki sposób, by blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika.
1. Mam prawo do wycofania się z tej zgody w dowolnym terminie, poprzez zmiane ustawien mojej przegladarki
2. Mam prawo do wniesienia skargi do organu nadzorującego, tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
Dane są wykorzystywane do profilowania odwiedzających strone za pomocą narzędzi Google Analytics, Facebook. W sytuacji wniesienia sprzeciwu wobec profilowania – prosimy skorzystać z ustawień przeglądarki.
Brak wyrażenia zgody uniemożliwi lub ograniczy dostęp do usług fundacji, może też wpłynąć na niektóre funkcjonalności strony.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Swoją wcześniej wydana zgode możesz cofnąć klikając przycisk u dołu strony "Cofnij zgodę"

 
Działamy
na rzecz
polskich rolników,
hodowców zwierzat gospodarskich
oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

Zakończenie projektu „Nasza gmina- wspólna sprawa”

Opublikowano: czwartek, 11 styczeń 2018 07:42

piknik

Dobiegł końca projekt „Nasza gmina- wspólna sprawa”, zrealizowany przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA. Przedsięwzięcie było skierowane do młodych mieszkańców obszarów wiejskich i trwało od maja do grudnia 2017 roku.

Głównym celem projektu była aktywizacja młodzieży do działań na rzecz społeczności lokalnej gminy Stromiec. Pomysł na realizacje projektu narodził się z potrzeby wprowadzenia w edukacji nastolatków kształcenia praktycznego, dotyczącego samodzielnego podejmowania inicjatyw społecznych i obywatelskich.

Młodzież, która uczestniczyła w projekcie, utworzyła grupę wolontariuszy, by wspólnie poruszyć ważne sprawy społeczności lokalnej, takie jak niepełnosprawność, starość, bieda, czy bezrobocie. Uczestnicy nauczyli się podejmowania decyzji, kreatywności, rozwiązywania problemów oraz działania w zespole, dowiedzieli się jak mądrze i racjonalnie gospodarować wolnym czasem, a przede wszystkim podnieśli kompetencje obywatelskie.

Młodzież biorąca udział w projekcie przeszła szkolenie w zakresie:

- poznaję wolontariat, na którym uczestnicy projektu poznali prawa i obowiązki wolontariusza, obowiązujące przepisy prawne dotyczące wolontariatu oraz specyfikę pracy wolontarystycznej.

- opieka nad osobami niepełnosprawnymi- zajęcia te odbyły się w formie warsztatowej, dzięki czemu uczestnicy mogli lepiej zrozumieć specyfikę pracy z osobą niepełnosprawną.

- udzielanie pierwszej pomocy, poprowadzone przez   doświadczonego ratownika medycznego Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- zdrowy styl życia, które dostarczyły uczestnikom wiele fachowej wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz wpływu środków uzależniających na organizm człowieka.

- zajęcia rękodzielnicze, które miały na celu pobudzanie inicjatywy twórczej wolontariuszy, rozwój ich wyobraźni, pomysłowości, zachęcanie do podejmowania nowych zadań.

- gry i zabawy z najmłodszymi, które przygotowały młodzież do zajęć, zrealizowanych z dziećmi podczas półkolonii „Zielone wakacje”.

W ramach projektu „Nasza gmina- wspólna sprawa”, odbyły się:

- piknik rodzinny dla mieszkańców gminy Stromiec „Zdrowo i aktywnie”, na którym zostało  przygotowane stanowisko ze zdrową żywnością, animacje sportowe oraz malowanie twarzy w fantazyjne wzory dla najmłodszych.

- półkolonia „Zielone wakacje” dla najmłodszych mieszkańców wsi- w ramach której odbyła się m.in. wycieczka do Magicznych Ogrodów oraz do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

- Bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny, zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Stromcu, na którym można było kupić stroiki na świąteczny stół, ozdoby choinkowe oraz kartki z życzeniami wykonane przez wolontariuszy projektu.

- spotkania „Pomocna dłoń” z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu, na których nie brakowało gier i zabaw pobudzających myślenie, zajęć rękodzielniczych, kulinarnych, a dla mniej sprawnych mieszkańców odbywały się zajęcia czytelnicze, pobudzające wyobraźnię.

Dzięki powyższym działaniom, młodzież włączyła się w partycypację w sprawy publiczne na terenie swojej społeczności.

Projekt dofinansowany był ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych (FIO).

 
Wspieraj
nas

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Zachęcamy do wpłaty na rzecz
Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia

Nr rachunku: mbank 68 1140 2004 0000 3402 7508 0370
Nr konta walutowego w Euro: mbank 27 1140 2004 0000 3612 0535 0295
Kod SWIFT: BREXPLPWMBK

dłon

 • Patroni naszych akcji:

  policja22
  Białobrzegi
  strazpozarna
 • Partnerzy Fundacji


 • Partnerzy Fundacji


 • Patronat Honorowy

 • Patroni naszych akcji:


 • Patroni naszych akcji:


  Arimr logo
  arr2
  arr2
  arr2
   
 • Partnerzy Fundacji


 • Partnerzy Fundacji


Kontakt

NIP: 525-25-81-967

fundacja@wsparcierolnika.pl

+48 795 707 700

Biuro w Warszawie (główna siedziba):
ul. Kolejowa 45 lok. 135
01-210 Warszawa
Biuro w Radomiu:
ul. Zegara Słonecznego 12 lok. 15
26-600 Radom

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.